Bebek Bezi Kaç Saatte Bir Değiştirilir?

Bebeklerde bez değiştirme süresi değişmekte olup ilk aylarda çok sık bez değiştirmek gerekebilir. Özellikle yeni doğan bebeklerde mesane kasları henüz gelişmemiş olduğundan çok sık bez değiştirmek gerekmektedir.

Yeni doğan bebeklerde ilk ay bazen günde 12-14 defa bez değiştirmeniz gerekebilir. Sonraki aylarda ise günde 7-8 defa bez değiştirmeniz yeterli olacaktır.

Bebek Bezi Kaç Saatte Bir Değiştirilir?

Bebek 1 yaşını geçtikten sonra bez değiştirme günde 5-6 defa yeterli olabilir. Bebek bezinin değiştirme süresi bebekten bebeğe ve bez markasına göre de değişiklik gösterebilir. Bir yaşından sonraki bebeklerde ise fazla sıvı tüketen bebeklerin bezini daha sık değiştirmek gerekmektedir.

Unutmamanız gereken bebekler uzun süre ıslak bezle kalırlarsa ciltte isilik olabilir. Dışkı bezde enzim ve bakteri oluşturur bunun sonucunda ise deride tahriş ve pişikler oluşur. Bebeğinizin bezini sık değiştirmeye dikkat edin.

Bebekler önemlidir ve değerlidir. Bebeklerinizin sağlığı için bilinen bebek bezlerini tercih edin. Ucuz bir bebek bezi kullanarak gün içersinde emiciliği az olduğu için daha fazla bez kullanmanız gerekebilir. Bebek bezi markasına karar verirken dikkat etmeniz gereken kriterler fiyatı, kalitesi ve emiciliği olmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Anne Sütünün Yararları başlıklı makalemizde anne sütünün yararları ve emziren anneler hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlar

  • bebeklerin alti kac saatte bir degistirilmeli
  • bebek bezi kaç saatte bir değiştirilmeli
  • günde kaç kez bebek bezi değiştirilir
  • bebeğin altı kaç saatte bir değiştirilmeli
  • yeni doğan bebeğin altı kaç saatte bir değiştirilmeli
Bebek Bezi Kaç Saatte Bir Değiştirilir?http://www.bayan.info/wp-content/uploads/2013/05/bebek-bezi-degisimi.jpghttp://www.bayan.info/wp-content/uploads/2013/05/bebek-bezi-degisimi-150x150.jpgadminAnne-Bebekbebek bakımı,bebek bezi değişimiBebek Bezi Kaç Saatte Bir Değiştirilir? Bebeklerde bez değiştirme süresi değişmekte olup ilk aylarda çok sık bez değiştirmek gerekebilir. Özellikle yeni doğan bebeklerde mesane kasları henüz gelişmemiş olduğundan çok sık bez değiştirmek gerekmektedir. Yeni doğan bebeklerde ilk ay bazen günde 12-14 defa bez değiştirmeniz gerekebilir. Sonraki aylarda ise günde 7-8 defa...Moda, Güzellik, Magazin, Dekorasyon, Sağlık Bilgileri