Cilde uygulanan makyajın ciltten çok iyi çıkartılması cildin hava alması için gereklidir. Güzel bir makyaj cildi güzel gösterir iyi bir makyaj yapabilmek için ise sağlıklı bir cilde sahip olmak çok önemlidir. Sağlıklı bir cilt için cilt bakımı yapılması ve makyajın ciltten iyi temizlenmesi gerekmektedir. Makyajın iyi temizlenmemesi sonucu ciltte sivilce ve siyah noktalar oluşabilir. İyi temizlenmeyen makyaj zamanla kırışıklıkların ortaya çıkmasına ve cildin matlaşmasına neden olabilir.

Doğal Peeling ve Dikkat Edilmesi Gerkenler

Cildi arındırmak için hazır peelingler yerine evde kendiniz doğal peeling hazırlayabilirsiniz.

Doğal Peeling ve Dikkat Edilmesi Gerkenler
Doğal Peeling ve Dikkat Edilmesi Gerkenler

Peeling uygulamadan önce ve peeling sırasında dikkat edilmesi gerekenler:

  • Göz çevresine peeling ürünü kullanılmamalıdır.
  • Cilde peeling uygulamadan önce ciltteki tüm makyaj malzemesi temizlenmelidir.
  • Özellikle banyodan sonra peeling uygulamak daha iyi sonuç verecektir. Banyo sırasında sıcak suyun buharı ile cilt yumuşar ve gözenekler açılır. Gözenekler açılmış ciltte peeling daha iyi sonuç verir.
  • Cildinizde açık yara veya sivilce varsa o bölgeye peeling yapılmamalıdır. Bu gibi yaralı bölge enfeksiyon kapabilir veya sivilce çoğalabilir.
  • Peeling haftada en fazla 1-2 defa uygulanmalıdır. Cilde sık sık peeling uygulamak cildin koruma fonksiyonunun zayıflamasına neden olacaktır.

Peeling hazırlarken kullanılan doğal malzemelerin cilde etkileri:

  • Tuz: siyah noktaların temizlenmesinde kullanılır.
  • Toz şeker: siyah noktaları temizlemektedir ve cilde parlaklık katmaktadır.
  • Zeytinyağı ve süt: cildin nemlendirilmesinde faydalıdır. Zeytinyağı ayrıca cildi yatıştırıcı etkiye sahiptir.
  • Limon: cilt yağlı ise ciltteki yağ oranını dengeler.

Bir önceki yazımız olan Bayan Modası ve Takı Kullanımı başlıklı makalemizde kurukafa takı modelleri, takı modası ve takı modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Doğal Peeling ve Dikkat Edilmesi Gerkenlerhttp://www.bayan.info/wp-content/uploads/2013/10/dogal-peeling1.jpghttp://www.bayan.info/wp-content/uploads/2013/10/dogal-peeling1-150x150.jpgadminGüzellikSağlıkcilt bakımı,cilt lekeleri,doğal peeling,makyaj temizliği,peelingCilde uygulanan makyajın ciltten çok iyi çıkartılması cildin hava alması için gereklidir. Güzel bir makyaj cildi güzel gösterir iyi bir makyaj yapabilmek için ise sağlıklı bir cilde sahip olmak çok önemlidir. Sağlıklı bir cilt için cilt bakımı yapılması ve makyajın ciltten iyi temizlenmesi gerekmektedir. Makyajın iyi temizlenmemesi sonucu ciltte...Moda, Güzellik, Magazin, Dekorasyon, Sağlık Bilgileri