Güneş Gözlüğünün Yararları

Güneş gözlükleri güneşin zararlı ışınlarından gözü koruduğu için herkes tarafından özellikle yazın güneşe çıkarken kullanılması gerekmektedir. Güneş ışınlarının gözde sağlık sorunlarına neden olduğu uzmanlar tarafından belirtilmektedir. Güneş ışınlarının neden olduğu göz sorunları sarı nokta hastalığı, pinguakula, katarakt ve pterjium gibi göz hastalıklarıdır. Doğru güneş gözlüğü kullanılırsanız güneşin zararlı ışınlarından gözünüzü koruyabilirsiniz.

Güneş Gözlüğünün Yararları

Güneş gözlüğü alırken size yakışıp yakışmadığına veya şekline bakmanın yanı sıra kaliteli olmasına da dikkat etmelisiniz. Alacağınız güneş gözlüğünün UV koruma oranı %99 veya %100 olmalıdır. Polikarbonat camlar % 100 koruma sağlamaktadır. Bazı güneş gözlükleri ise UV 400 işareti taşımaktadır bu gözlüğün tam koruyuculuğunu göstermektedir.

İlkbaharda ve yazın güneşin etkisinden gözünüzü korumak için doğru güneş gözlüğünü seçmelisiniz. Seçiminizi yaparken moda olan modelleri tercih edebilirsiniz fakat dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur bu model yüzünüze uyuyor mu? Size ve yüzüne uyacak şık ve kaliteli bir güneş gözlüğü ile sağlığınızı korumaya dikkat etmelisiniz. Birçok markanın değişik şekil ve renklere sahip şık tasarımlarından biri sizin zevkinize hitap edecektir. Unutmayın göz sağlığı çok önemli.

Bir önceki yazımız olan Hangi Oje Çeşidi Tercih Edilmeli? başlıklı makalemizde bakımlı eller, manikür ve mat oje hakkında bilgiler verilmektedir.

Güneş Gözlüğünün Yararlarıhttp://www.bayan.info/wp-content/uploads/2013/07/gunes-gozlugunun-yararlari.jpghttp://www.bayan.info/wp-content/uploads/2013/07/gunes-gozlugunun-yararlari-150x150.jpgadminGüzellikSağlıkgüneş gözlüğü fiyatları,güneş gözlüğü modelleri,güneş gözlüğü nasıl seçilir,güneş gözlüğü seçimiGüneş Gözlüğünün Yararları Güneş gözlükleri güneşin zararlı ışınlarından gözü koruduğu için herkes tarafından özellikle yazın güneşe çıkarken kullanılması gerekmektedir. Güneş ışınlarının gözde sağlık sorunlarına neden olduğu uzmanlar tarafından belirtilmektedir. Güneş ışınlarının neden olduğu göz sorunları sarı nokta hastalığı, pinguakula, katarakt ve pterjium gibi göz hastalıklarıdır. Doğru güneş gözlüğü kullanılırsanız güneşin...Moda, Güzellik, Magazin, Dekorasyon, Sağlık Bilgileri