Uzun yaz günlerinde açlık ve sıvı tüketiminin azlığı, oruçluyken ağız kokusuna neden oluyor. Bu durum günlük hayatta çevremizdekileri de rahatsız ediyor. Fizyolojik olarak her sağlıklı kişide, sabah uyandığında sindirim kanalında biriken gazlar ve dil üstünde oluşan bakteriler nedeniyle ağız kokusu meydana gelmekte. Ağız kokusunun yüzde 87’sinin dilden ve/veya diş eti iltihabından kaynaklandığını belirten uzmanlar sıvıyı yutmamak kaydıyla diş fırçalamanın ağız kokusunu bir nebze olsun gidereceğini belirtse de, uygulanacak basit yöntemlerle oruçta ağız kokusunun sıkıntı olmaktan çıkacağını belirtmekte. Ağız kokusu olmadığında özgüveninizin de yerine geleceğini göreceksiniz…İşte o yöntemler:

1- Orucunuza başlamadan önce (sıvıyı yutmamak kaydıyla) ve orucunuzu açtıktan sonra dişlerinizi mutlaka fırçalayın.
2- İftar ve sahurda uygun yiyecek veya içeceklere tarçın katmaya çalışın.
3- Gece uyumadan önce burnunuzun tıkalı olmadığından emin olun ve mümkün olduğunca ağzınızdan nefes almamaya dikkat edin.
4- Lokmalarınızı iyi çiğneyin.
5- Yemek yerken yanında limonlu su da için.
6- Dişlerinizi fırçalarken dil üstünü ve yanak içlerini de fırçalayın.
7- Dişlerinizi fırçaladıktan sonra diş ipi ve ağız gargarası kullanmaya özen gösterin.

Bir önceki yazımız olan Son 3 Kilo Nasıl Verilir? başlıklı makalemizde son 3 kilo ve son 3 kilo nasıl verilir hakkında bilgiler verilmektedir.

Oruçta ağız kokusu nasıl önlenir?http://www.bayan.info/wp-content/uploads/2012/09/oructa_agiz_kokusu.jpghttp://www.bayan.info/wp-content/uploads/2012/09/oructa_agiz_kokusu-150x150.jpgadminSağlıkoruçta ağız kokusu,oruçta ağız kokusu nasıl giderilir,oruçta ağız kokusu nasıl önlenirUzun yaz günlerinde açlık ve sıvı tüketiminin azlığı, oruçluyken ağız kokusuna neden oluyor. Bu durum günlük hayatta çevremizdekileri de rahatsız ediyor. Fizyolojik olarak her sağlıklı kişide, sabah uyandığında sindirim kanalında biriken gazlar ve dil üstünde oluşan bakteriler nedeniyle ağız kokusu meydana gelmekte. Ağız kokusunun yüzde 87’sinin dilden ve/veya diş...Moda, Güzellik, Magazin, Dekorasyon, Sağlık Bilgileri