Diyet programına başlayınca ilk hafta hızlı verilen kilo sevindiricidir. Çünkü başlangıçtaki ilk kalori sınırlaması ile beraber negatif enerji dengesi hızlı cevap verir ve ilk haftadaki muhtemel su kaybı da verdiğiniz kilonun fazla olmasında etkilidir. Ancak 3-4. haftalarda genelde kilo verme hızı yavaşlar hatta bazen durabilir. Kararlı tutumunuz bu süreçte önemlidir. İnatçı son kalan kilolar ile baş etmede egzersiz en önemli yardımcıdır. O son 2 -3 kilo çok zor gider. “10 kilo verdim ama şu 2-3 kilo gitmiyor “ cümleleri size hiç yabancı gelmiyorsa, işte uzmanların verdiği bir kaç ipucu:

Kalori alımını azaltmak için bol bol sebze tüketin.

Günde 4-5 fincan yeşil çay içmek yağ yakımında özellikle de karın bölgesinde etkisi kanıtlanmıştır.

Hep aynı program içindeyseniz,beslenme şeklini veya öğün saatini değiştirin.

Bedeninizi dinlendirin, 1-2 ay kilo koruma programına geçin, daha sonra tekrar diyete başlayın.

Taviz yok! “Çok zayıfladın artık yeter” diyenlere bakmayın, öğünleri fazla kaçırmayın.

 

Bir önceki yazımız olan Selülitten Kurtulma Yolları başlıklı makalemizde selülit, selülitten kurtulma ve selülitten kurtulma doğal yolları hakkında bilgiler verilmektedir.

Son 3 Kilo Nasıl Verilir?http://www.bayan.info/wp-content/uploads/2012/07/taviz_yok.jpghttp://www.bayan.info/wp-content/uploads/2012/07/taviz_yok-150x150.jpgadminSağlıkson 3 kilo,son 3 kilo nasıl verilirDiyet programına başlayınca ilk hafta hızlı verilen kilo sevindiricidir. Çünkü başlangıçtaki ilk kalori sınırlaması ile beraber negatif enerji dengesi hızlı cevap verir ve ilk haftadaki muhtemel su kaybı da verdiğiniz kilonun fazla olmasında etkilidir. Ancak 3-4. haftalarda genelde kilo verme hızı yavaşlar hatta bazen durabilir. Kararlı tutumunuz bu süreçte...Moda, Güzellik, Magazin, Dekorasyon, Sağlık Bilgileri