Bayanlar özellikle kış aylarında kilo alırlar. Kadınların bu kilolarını saklamak için bazı şeylere dikkat etmeleri gerekmektedir.

Vücut yapısına göre kıyafet seçerken nelere dikkat edilmeli?

Olduklarından daha kilolu görünmemek için büyük beden veya küçük beden kıyafet seçmemelidirler. Kendi beden ölçülerinden büyük beden kıyafet giyerlerse olduklarından daha kilolu görünebilirler. Kilolu bayanlar büyük desenli kıyafet seçmemeliler. Büyük desenli kıyafetler kişiyi olduğundan hantal göstermektedir.

Vücut Yapısına Göre Kıyafet Seçimi
Vücut Yapısına Göre Kıyafet Seçimi

Ayrıca çok kalın kumaşa sahip kıyafetler de kişiyi olduğundan kilolu göstereceği için özellikle vücut tipi ölçüleri yüksek bayanlar tercih etmemeliler. Tiril tiril ince kumaş kıyafetler kilolu bayanları daha ince göstereceği için bu tip kumaşı tercih etmeliler.

Göbekli bayanların kıyafet seçerken dikkat etmesi gerekenler

Göbek saklamanın bir yolu bulunmaktadır. En klasik yöntem olan toplayıcı ve vücut şekillendirici korsedir. Korse kullanımı alışkanlık haline getirilirse vücut belli bir süre sonra toparlanır ve incelir. Ayrıca göbek kısmını kapatmak için robalı bluz, elbiseler veya büzgülü bluzlar tercih edilmelidir.

Vücut Yapısına Göre Kıyafet Seçimi
Vücut Yapısına Göre Kıyafet Seçimi

Pantolon modelinde ise yüksek belli pantolon ya da etek seçilmelidir. Dikkati göbekten başka kısma çekmekte yapılması gereken bir diğer şeydir. Bunun için ise aksesuar ve renkler kullanılabilir.

Basenli bayanların dikkat etmesi gerekenler

Bol paça ya da hafif İspanyol paça pantolonlar kalçaların daha dar görünmesini sağladığı için tercih edilebilir. Evaze etekler geniş kalçaları saklamaktadır. Geniş kalçalı bayanların alt bölgelerde koyu renk kıyafet tercih etmesi gerekmektedir. Ayrıca topuklu ayakkabılar kalçanın dar görünmesine neden olmaktadır. Gözleri kalçadan başka kısımlara çekmek için ise değişik aksesuarlar tercih edilebilir. Çok göz alıcı bir kolye dikkati çekeceği için iyi bir tercih olur.

Vücut Yapısına Göre Kıyafet Seçimi
Vücut Yapısına Göre Kıyafet Seçimi

Kısa boylu bayanların yapması gerekenler

Kısa boylu bayanlar kemer takmamalılar ve kalça altında biten bluz giymemeliler. Bacakları güzelse kısa etek tercih edebilirler. Kısa etek boyu, kişinin boyunu daha uzun gösterir. Bluzlarda V yaka bluz tercih etmelidirler. Giyilen bluz, tünik ve ceketlerin boyunun uzun olmamasına dikkat edilmelidir. Topuklu ayakkabı tercih edilmelidir. Özellikle ince topuklu ayakkabılar bayanların daha güzel ve uzun görünmelerini sağlar.

Büyük göğüslü bayanların dikkat etmesi gerekenler

Büyük göğüslü bayanların öncelikle doğru sütyeni kullanması çok önemlidir. Büyük göğüslü bayanlar geniş askılı, yan destekli ve sırta binen ağırlığı hafifleten sütyenleri tercih etmeliler. Balenli sütyenler toplayıcı olduğundan dolayı tercih edilebilir. Büyük göğüslü bayanlar bluz tercih ederken ne çok dar ne de çok bol olan modelleri tercih etmeliler. Dikkati başka bölgeye çekecek şekilde aksesuar kullanabilirler. Küçük göğüslü bayanlar ise alttan destekli ve süngerli modelleri tercih etmeliler. Küçük göğüslü bayanlar doğru sütyen seçimi ile göğüslerini bir beden daha büyük gösterebilirler.

Bir önceki yazımız olan Parfüm Seçiminde ve Kullanımında Nelere Dikkat Edilmeli? başlıklı makalemizde parfüm hakkında bilgiler verilmektedir.

Arananlar

  • göbekli bayanlar nasıl giyinmeli
  • sisman insanlar nasil giyinmeli
  • bayan iç çamaşırı ve kıyafet seçimi nasıl olmalı
  • buyuk popolu kadın nasıl giyinmeli
  • göbekli bayanlara elbise modelleri
Vücut Yapısına Göre Kıyafet Seçimihttp://www.bayan.info/wp-content/uploads/2014/04/vucut-yapisina-gore-kiyafet-secimi-1.jpghttp://www.bayan.info/wp-content/uploads/2014/04/vucut-yapisina-gore-kiyafet-secimi-1-150x150.jpgadminGüzellikelbise seçimi,kıyafet seçimiBayanlar özellikle kış aylarında kilo alırlar. Kadınların bu kilolarını saklamak için bazı şeylere dikkat etmeleri gerekmektedir. Vücut yapısına göre kıyafet seçerken nelere dikkat edilmeli? Olduklarından daha kilolu görünmemek için büyük beden veya küçük beden kıyafet seçmemelidirler. Kendi beden ölçülerinden büyük beden kıyafet giyerlerse olduklarından daha kilolu görünebilirler. Kilolu bayanlar büyük desenli...Moda, Güzellik, Magazin, Dekorasyon, Sağlık Bilgileri