Home / Güzellik / Allık Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Allık Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Allık seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlar saç renginiz ve ten renginizdir. Allık seçiminde özellikle ten rengine uygun allık seçilirse daha çekici ve güzel görünebilirsiniz. Makyaj malzemeleri doğru seçilirse ve doğru makyaj uygulanırsa olduğundan güzel görünebilirsiniz. Fakat bunun tam tersi yanlış ürün seçilip yanlış uygulanırsa makyajla çok çirkin görünebilirsiniz.

Allık Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?
Allık Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Makyaj sırasında allık kullanmak cildin daha canlı görünmesini sağlar ve elmacık kemiklerinin belirgin olmasını sağlar.

Allık Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Allık seçerken saç renginize ve ten renginize uygun renk allık seçerek ve yüz şeklinize uygun allık uygulayarak çok daha güzel bir görüntü elde edebilirsiniz.

Her allık tonu herkese ve her cilde yakışmaz. Allık seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli konu ten rengi ve saç renginizdir. Ayrıca alınan allığın nerede kullanılacağı da önemlidir. Gece kullanılacak bir allık alırken içinde ışıltılar bulunan allık tercih edilmelidir. Günlük kullanım için allık alınacak ise mat ve doğal görünen allık tercih edilmelidir.

Ten rengine göre allık seçimi ise şu şekilde olmalıdır;

Açık tenliler, Sarışınlar ve Açık Kumrallar Nasıl Allık Kullanmalı?

Allık seçerken ten rengine göre seçim yapılmalıdır. Ten renginiz beyaz ve beyaza yakınsa ve saçlarınız kumral ya da sarışınsa pembe tonlu allık kullanılmalıdır. Tozpembe veya içersinde hafif ışıltılar bulunan pembe allık kullanılabilir.

Esmer tenliler, Koyu Kahverengi ya da Siyah Saçlılar Nasıl Allık Kullanmalı?

Esmer tenliler için uygun allık rengi bordo ve tonlarıdır. Bu renk allık esmer tenli bayanların elmacık kemiklerini belirginleştirir ve yüzünün rengine renk katar. Esmer tenli olup saç rengi koyu kahve veya siyah ise koyu kırmızı veya mürdüm tonlarındaki allık kullanılabilir.

Buğday tenliler, Kumrallar ve Açık Kahverengi Saçları Olanlar Nasıl Allık Kullanmalı?

Buğday tenli bayanlara uygun allık rengi şeftali tonlarıdır. Doygun şeftali tonlarında allık kullanarak tüm dikkatleri üstünüze toplayabilirsiniz. Saçlarınız kumral veya açık kahverengi tonlarındaysa şeftali renginden vazgeçmeden istediğiniz tonda allık tercih edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Zayıf Görünmek İçin Nasıl Giyinmeli?

Kadınların genelde vücutlarında beğenmedikleri tarafları ve fazlalıkları vardır. Bunun için vücutlarını iyi tanımalı ve ona …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir