Home / Güzellik / Bayan Güneş Gözlüğü Nasıl Seçilir

Bayan Güneş Gözlüğü Nasıl Seçilir

Bayan Güneş Gözlüğü Nasıl Seçilir

Güneş gözlüğü güneşin zararlı etkilerinden gözünüzü korumaktadır. Sağlık için kullanılması gereken güneş gözlükleri aynı zamanda kıyafetinizi tamamlayıcı bir aksesuardır.

Sağlık açısında çok gerekli olan güneş gözlüklerine günümüzde gereken önem verilmemektedir. Güneş gözlüğü seçerken daha çok şekline ve rengine dikkat edilmektedir. Güneş gözlüğü alırken dikkat edilmesi gereken çerçevesinin yüzünüze uymasının yanı sıra plastik değil UV koruma özelliğine sahip kaliteli cam olmasına dikkat edilmelidir. Güzel ve gözünüze zarar vermeyecek güneş gözlüğünü almak istiyorsanız çok ucuz olan işportada satılan gözlükleri kullanmamalısınız. Bu gözlüklerin gözünüzü güneşten koruma açısından faydası olmadığı gibi gözünüze zararı olmaktadır.

Bayan Güneş Gözlüğü Nasıl Seçilir

Bayan Güneş Gözlüğü Nasıl Seçilir

Güneş gözlüğünü en çok bayanlar değişik model ve şekillerdeki tercihleri ile şık bir aksesuar olarak kıyafetlerinin tamamlayıcısı olarak kullanmaktalar. Bayanlar genelde birden fazla güneş gözlüğünü sahip olup kıyafetlerine uyan gözlüğü kullanmayı tercih etmektedirler. Şıklığınızı zarif, kaliteli ve güzel bir güneş gözlüğü ile tamamlayabilirsiniz.

Bayan Güneş Gözlüğü Nasıl Seçilir

Bayan Güneş Gözlüğü Nasıl Seçilir

Güneş gözlüğü modellerinde bu yıl da önceki yıllardakine benzer modeller dikkat çekmekte. Bu yıl güneş gözlükleri modellerinde oval ve köşeli güneş gözlükleri bulunmaktadır. Büyük çerçeveli güneş gözlüklerinin yanı sıra küçük çerçevelilerde bulunmaktadır. Kemik güneş gözlükleri de en çok tercih edilenler arasındadır.

Bayan Güneş Gözlüğü Nasıl Seçilir

Güneş gözlüğü seçerken yüz şeklinize göre karar vermelisiniz yüzünüz küçükse köşeli ve büyük çerçeve seçmemelisiniz. Siyah gözlükler ise sert bakışlar elde etmenizi sağlar. Siz bakışlarınızda yumuşak bir görüntü elde etmek isterseniz kahverengi çerçeveler tercih etmelisiniz.

Bayan Güneş Gözlüğü Nasıl Seçilir

İlkbahar ve yaz yeni güneş gözlüğü almanız için çok uygun zamandır. Bir önceki yıl kullandığınız güneş gözlüğünüz yazın kumdan, güneş kremi ve güneşten etkilendiği için yeni bir gözlüğe ihtiyaç duymanız çok normaldir.

Bayan Güneş Gözlüğü Nasıl Seçilir

Özellikle kadınlar için güneş gözlükleri şıklıklarının tamamlayıcısı bir aksesuardır. Güneş gözlüğü alırken aceleci olmayın ve yanınızda zevkine güvendiğiniz bir kişi ile alışverişe çıkın. Dıştan bakan bir göz sizi doğru yönlendirecektir. Sadece moda olduğu için bir modeli seçmeyin size ve kişiliğinize gözlüğün uyması çok önemlidir. Güneş gözlüğü alırken dikkat etmeniz gereken unsurlardan biride UV koruma oranı %99 veya %100 olmasına dikkat etmelisiniz.

Bayan Güneş Gözlüğü Nasıl Seçilir

Gözlük seçerken bazı kişilerin tercihi önceki model güneş gözlüğünden memnunsa aynı modeli alarak ihtiyacını karşılamak şeklindedir.

Bayan Güneş Gözlüğü Nasıl Seçilir

Gözlük seçiminde çok aceleci davranmadan size uyan modeli bulabilirsiniz. Çeşitli zevke ve bütçeye uygun gözlük markası ve modeli bulunmaktadır. Güneş gözlüğü fiyatları marka ve kalitesine göre farklılık göstermektedir.

İlginizi Çekebilir

Kapşonlu Bayan Mont Modelleri

Markalar kışlık ürünlerini piyasaya sürdüler; birbirinden güzel kazaklar, uzun veya kısa hırkalar, montlar, çizme ve …

Bir yorum

  1. alisverisinkrali

    Bayanların vazgeçilmezi harika tasarımlarıyla etkileyici, göz kamaştırıcı gözlükler. Tabiiki seçimi çok önemli, burada çok güzel açıklanmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir