Home / Genel / Bayanlar İş Yerinde Nasıl Giyinmeli

Bayanlar İş Yerinde Nasıl Giyinmeli

Bayanlar İş Yerinde Nasıl Giyinmeli

Bir ortama girdiğinizde sizi tanımayan insanlar kıyafetlerinize dikkat eder. Sizi tanımayan insanın sizin hakkınızda yorum yapmak için ilk kullanacağı şey kıyafetlerinizdir. Deri bir elbise giydiğiniz zaman veya kumaş bir elbise giydiğiniz zaman insanlar sizi farklı algılayabilir. Bu yüzden kıyafetleriniz vücut dilinizden daha önce konuşur.

Bayanlar İş Yerinde Nasıl Giyinmeli

İnsanların diğer insanlar hakkında izlenim oluşturması 60-120 saniye arasında bir zaman içinde olur. Bu yüzden her gün işe giderken sanki görüşmeye gidiyormuş gibi bir görünümde gitmenizde fayda var çünkü insanlar sizin giyinişinize sürekli dikkat edecektir. İş yaşamında siz nasıl giyiniyorsanız ona göre davranacaktır.

Bayanlar İş Yerinde Nasıl Giyinmeli

Sizden üst noktadaki kişiler sizin görüşünüze göre kararlar alır ve bu kararlardan siz etkilenirsiniz. Ofis kıyafetleri ile normal yaşamda kullanılan kıyafetler birbirinden farklıdır.

Bayanlar İş Yerinde Nasıl Giyinmeli

İş yerlerinde bayanlar olabildiğince sade kıyafetler tercih etmelidir. Bu sadelik oldukça asil bir şekilde yansıtılmalıdır.

İlginizi Çekebilir

Kapşonlu Bayan Mont Modelleri

Markalar kışlık ürünlerini piyasaya sürdüler; birbirinden güzel kazaklar, uzun veya kısa hırkalar, montlar, çizme ve …

Bir yorum

  1. Bayanlar için iş yerinde giyim şekli çok önemli görüşünüze katılıyorum. Sırf daha iyi giyindiği için terfi etmede bazı bayanlara öncelik tanındığını bizzat yaşadım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir