Home / Anne-Bebek / Bebek Bezi Kaç Saatte Bir Değiştirilir?

Bebek Bezi Kaç Saatte Bir Değiştirilir?

Bebek Bezi Kaç Saatte Bir Değiştirilir?

Bebeklerde bez değiştirme süresi değişmekte olup ilk aylarda çok sık bez değiştirmek gerekebilir. Özellikle yeni doğan bebeklerde mesane kasları henüz gelişmemiş olduğundan çok sık bez değiştirmek gerekmektedir.

Yeni doğan bebeklerde ilk ay bazen günde 12-14 defa bez değiştirmeniz gerekebilir. Sonraki aylarda ise günde 7-8 defa bez değiştirmeniz yeterli olacaktır.

Bebek Bezi Kaç Saatte Bir Değiştirilir?

Bebek 1 yaşını geçtikten sonra bez değiştirme günde 5-6 defa yeterli olabilir. Bebek bezinin değiştirme süresi bebekten bebeğe ve bez markasına göre de değişiklik gösterebilir. Bir yaşından sonraki bebeklerde ise fazla sıvı tüketen bebeklerin bezini daha sık değiştirmek gerekmektedir.

Unutmamanız gereken bebekler uzun süre ıslak bezle kalırlarsa ciltte isilik olabilir. Dışkı bezde enzim ve bakteri oluşturur bunun sonucunda ise deride tahriş ve pişikler oluşur. Bebeğinizin bezini sık değiştirmeye dikkat edin.

Bebekler önemlidir ve değerlidir. Bebeklerinizin sağlığı için bilinen bebek bezlerini tercih edin. Ucuz bir bebek bezi kullanarak gün içersinde emiciliği az olduğu için daha fazla bez kullanmanız gerekebilir. Bebek bezi markasına karar verirken dikkat etmeniz gereken kriterler fiyatı, kalitesi ve emiciliği olmalıdır.

İlginizi Çekebilir

Anne Baba ve Çocuk İletişimi

Anne – baba – çocuk iletişiminin, çocuğun tüm gelişimleri (fîzikse, psikomotor, zihin, dil, sosyal, duygusal) …

2 Yorumlar

  1. İlk aylarda bebek bezi değiştirmek sabır işi tam değiştiriyorsun tekrar pisletiyor arka arkaya 3-4 defa değiştirdiğimi bilirim.

  2. bebeğin canı ne zaman isterse o zaman değiştirilir.:) şaka bir tarafa belli bir düzen oturtmazsanız çok ıkıntı çekersiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir