Home / Güzellik / Brezilya Fönü Nedir ve Nasıl Yapılır?

Brezilya Fönü Nedir ve Nasıl Yapılır?

Brezilya Fönü Nedir ve Nasıl Yapılır?

Brezilya fönü denilen saç düzleştirme yönteminde en son çıkan teknoloji ile saça keratin yüklemesi yapılmaktadır. Günümüzde özellikle çalışan bayanlar her gün veya haftada birkaç gün saçlarına şekil vermek ve düzleştirmek için fön çekmektedirler. Bayanlar saçlarına değişik modeller vermeyi çok severler. Bu yöntemi uygulamak zamandan tasarruf etmelerini sağlamaktadır. Ayrıca saça uygulanan fönde yüksek ısı saçın kurumasına ve yıpranmasına neden olmaktadır.

Brezilya Fönü Nedir ve Nasıl Yapılır?

Sık fön çektirmek saçta kırık ve kuruluğa neden olmaktadır bu da saçların dökülmesine neden olmaktadır. Sık çekilen fön ile saç ve saç dipleri yıpranır cansızlaşır. Brezilya fönü ile saç zarar görmeden saçlarınızı düzleştirmiş olursunuz. Aynı zamanda kuaförde fön çektiriyorsanız maliyeti de yüksek olacaktır ve bundan da tasarruf etmenizi sağlar Brezilya fönü. Bütün bunları dikkate alarak sık fön çektirenler için çok iyi bir saç düzleştirme yöntemidir Brezilya fönü.

Brezilya fönü en hassas saç tiplerine bile uygulanabilen bir yöntemdir. Brezilya fönü denilen yöntem saçlara keratin yüklemesi olup saçların sağlıklı görünmesini sağlayacaktır. Brezilya fönünde kullanılan keratin boya, röfle gibi kimyasal işlemlerle yıpranmış olan saça canlılık ve sağlık getirecektir.

Brezilya fönü uygulaması yaklaşık 2 saat sürmektedir. Brezilya fönünün kalıcılığı saç tipine göre değişmekte olup yaklaşık 3-6 ay civarında kalıcı olmaktadır. Brezilya fönü yaptırdığınız saçınız uzamaya devam edecektir. Bundan dolayı da kıvırcık saçlarınız varsa Brezilya fönü yaptırdıysanız ara dönemlerde dip fön olarak yeniden uygulama yaptırmanız görüntü ve kullanım açısından gerekebilir.

Brezilya fönü yapılırken önce saçlar sodyum ve Sls’den arındırılır ve bu maddeleri içermeyen bir şampuan ile yıkanır. Yıkamadan sonra saç kremi kullanılmamalıdır. Saçlar fön makinesi ve fırça ile düzleştirilir. Daha sonra bir miktar Brezilya fönü keratini saça sürülür ve yedirilir. Keratin saça sürüldükten sonra strech ile sarılıp 20-40 dakika arasında bekletilir. Bekleme işleminden sonra saç fön makinesi ve fırça ile fönlenir kurutulur. Fönlenen saçlar ince tutamlar halinde düzleştirici ile preslenir. Ürünün bekleme süresi boyunca bozulan yerleri düzleştirici ile düzeltilir. Bekleme süresince saçlar nemden korunmalı ve toplanmamalıdır. Ürünün bekleme süresi bitince saçlar sodyum ve Sls içermeyen şampuanla yıkanır.

Brezilya fönü bayan kısa saç modellerine ve uzun saç modellerine uygulanabilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Saç Boyalarında Alerji Riski

Kadınlar kendilerini mutsuz hissettiklerinde ve hayatlarında değişiklik yapmak istediklerinde en çok saçlarında değişiklik yaparlar. Saçlarının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir