Home / Güzellik / Cilt Bakımı İçin Yapılması Gerekenler

Cilt Bakımı İçin Yapılması Gerekenler

Her kadın kendine özen göstermeli ve cilt bakımına önem vermelidir. Ev hanımları ev işinden, çalışan bayanlar ise iş yoğunluğundan şikayet etmekte ve kendilerine yeteri kadar vakit ayıramamaktadırlar. Fakat tüm kadınlar güzeldir ve güzelliklerini bakımla arttırabilirler.

Cilt Bakımı İçin Yapılması Gerekenler

Cilt bakımı çok önemli olup doğru yapılan cilt bakımı ile zamanın ve hava şartlarının olumsuz etkilerinden korunmak mümkündür. Cilt bakımı için illaki çok pahalı kremler ve cilt bakım ürünleri almak gerekmez. Bayanlar evde bulunan doğal ürünlerden de cilt bakım ürünleri hazırlayabilir ve cilt bakımlarını yapabilirler.

Bir gün içerisinde cilt bakımında yapılması gerekenler ise şu şekilde sıralanabilir. Sabah kalkınca çok soğuk olmayan bir su ile yüz yıkanmalı ve ciltte kan dolaşımı sağlanmalıdır. Daha sonra cilt yapısına uygun bir nemlendirici ile cilt nemlendirilmelidir. Bayanlar otuz yaşından sonra kırışıklık önleyici cilt kremleri kullanabilirler. Cilt kremi alırken çok pahalı markalar almak şart değildir. Cilt yapısına uygun ve mümkün olduğunca doğal ürünlerden oluşmuş nemlendirici krem tercih edilmelidir. Cilt nemlendirildikten on dakika sonra kremi cilt emer ve yüz makyaj yapmaya uygun olur.

Cilt Bakımı İçin Yapılması Gerekenler

Makyaj malzemelerinde çok ucuz ve adı çok duyulmamış ürünler kullanılmamaya dikkat edilmelidir. Çok ucuz ve kalitesiz ürünler kullanmak cilde zarar verir. Unutulmaması gereken gün içerisinde makyaj malzemeleri uzun süre ciltte kalır ve cildin hava ile teması kesilir. Bunun için makyaj malzemelerinde doğal ürünlerden yapılmış olanları tercih edilmeli ve cilde hava aldıracak ürünler kullanılmalıdır. Gün sonunda eve gelindiğinde makyaj temizlenmeli ve cilt nemlendirici ile nemlendirilmelidir.

Dudak bakımı için kışın soğuk havanın etkisinden yazında nemsiz kalmasını engellemek için vazelin sürebilirsiniz.

Gece yatmadan önce cilt temizlenmelidir. Cilt temizleme ürünü olarak tonik kullanabileceğiniz gibi daha doğal bir ürün olan gülsuyu ile de temizleyebilirsiniz. Gece yatmadan önce göz çevresi kremi ve gece kremi sürüp uyuyabilirsiniz. Krem seçerken cilt tipinize uygun krem tercih etmelisiniz. Ayrıca haftada iki kez cildinize peeling yaparak cildinizdeki ölü hücreleri temizlemeli ve cildinizin hava almasını sağlamalısınız.

İlginizi Çekebilir

Saç Boyalarında Alerji Riski

Kadınlar kendilerini mutsuz hissettiklerinde ve hayatlarında değişiklik yapmak istediklerinde en çok saçlarında değişiklik yaparlar. Saçlarının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir