Home / Güzellik / Doğru Makyajla Genç Görünmenin Sırları

Doğru Makyajla Genç Görünmenin Sırları

Her kadın güzel görünmek ve ilgi çekmek ister bunun konuda dikkat edilmesi gereken doğru makyaj ve doğru kıyafetlerdir. Kadınlar her zaman olduklarından daha genç görünmek isterler. Bunun için kadınlar bakımlı olurlarsa ve giyimlerine özen gösterirlerse daha genç görünebilirler.

Doğru Makyajla Genç Görünmenin Sırları

Makyaj yaparken bazı küçük detaylara dikkat etmek kişinin olduğundan daha genç görünmesini sağlayacaktır. Makyaj yapmadan önce en başta cilt bakımı ve temizliğine çok dikkat edilmelidir. Sağlıklı ve temiz bir ciltte doğru makyaj yapılmalıdır. Akşam yatarken yüzdeki makyaj çok iyi temizlenmeli ve cilt uygun bir nemlendirici ile nemlendirilmelidir. Haftada en az iki kez peeling ve maske yapılmalıdır.

Doğru Makyajla Genç Görünmenin Sırları
Doğru Makyajla Genç Görünmenin Sırları

Koyu renk makyaj malzemesi kullanmak ve çok fazla makyaj yapmak yaşlı gösterebilir. Makyaj yaparken koyu renk allık kullanılmamalıdır. Koyu renk allık her zaman daha yaşlı gösterir. Açık renk allık kullanmak daha genç ve güzel gösterir. Allıkta özellikle şeftali, açık kırmızı ve açık pembe renk tercih edilmelidir. Allık sürerken abartmadan sürülmeli çok fazla allık sürülmemelidir.

Yüzdeki leke, sivilce ve kırışıklıkları gizlemek için fondöten kullanılmalıdır. Fondöten kullanmadan önce cilde uygun bir nemlendirici ile cilt nemlendirilmelidir. Cilde fondöten sürerken çok fazla kullanmamaya dikkat edilmelidir. Çok fazla fondöten kullanmak yaşlı görünmeye neden olabilir.

Dudaklarda ruj veya parlatıcı kullanılabilir. Rujda da açık renk tercih etmek daha genç gösterecektir. Doğal bir makyaj yapmak isteyenler açık renk bir parlatıcı kullanarak daha genç ve doğal bir görüntü elde edebilirler.

Doğru Makyajla Genç Görünmenin Sırları
Doğru Makyajla Genç Görünmenin Sırları

Gözlerin güzelliğini ortaya çıkarmak için eyeliner kullanılmalıdır. Eyeliner sürerken koyu renk sürmek yerine hafif sürülmesi daha güzel görünmesini sağlar. Göz kapağı boyunca uzanan eyeliner simsiyah olmamalıdır bu yaşlı bir görüntüye neden olur.

Gözlerin üzerindeki çizgileri far ile gizlemek mümkündür. Farı doğru kullanarak göz kapağının gergin görünmesini sağlamak mümkündür. Gözaltında çok fazla çizgi varsa sadece kirpiklere rimel sürülmelidir.

Bilinçli ve doğru yapılan makyaj ile daha genç ve güzel görünmek mümkündür. Çok fazla makyaj yapmakla güzel bir görüntü elde edilmeyeceği bilinmeli ve ona göre makyaj yapılmalıdır.

İlginizi Çekebilir

Saç Boyalarında Alerji Riski

Kadınlar kendilerini mutsuz hissettiklerinde ve hayatlarında değişiklik yapmak istediklerinde en çok saçlarında değişiklik yaparlar. Saçlarının …

Bir yorum

  1. insan kendi kendine objektif olamıyor doğru makyaj için profesyonel yardım almak en doğrusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir