Home / Güzellik / Dövme Modelleri ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dövme Modelleri ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dövme Modelleri ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Son yıllarda çok fazla sayıda ünlü bayan tarafından da dövme yaptırılınca bayanlar arasında dövme moda oldu. Önceki yıllarda daha çok erkekler tarafından büyük dövme modelleri tercih edilmekte idi. Kadınlar dövme yaptırırken küçük dövme modellerini tercih etmekteler.

Dövme Modelleri ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eskiden erkeklerin yaptırdıkları dövmeler büyük dövme modelleri olup çok geniş yüzeye yayılmakta idi. Fakat günümüzde bu tip çok büyük dövme modelleri ilgi görmemektedir. Bayanlar dövme yaptırırken küçük bir modeli ilgi çeken bir bölgeye yaptırarak daha çekici bir görüntü elde etmekteler.

Dövme Modelleri ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dövme yaptıracak kişilerin dikkat etmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. İlk defa dövme yaptıracaksanız daha önceden dövme yaptırmış bir arkadaşınızın tavsiye ettiği dövmeciye yaptırmalısınız. Hiç bilmediğiniz bir dövmeciye gidip dövme yaptırmayın. Dövme yapılan ortamın ve aletlerin temiz olması çok önemlidir. Temiz olmayan aletler kullanılarak yapılan dövmeler birçok hastalık bulaşmasına neden olabilir.

Kalıcı dövme yaptırmadan önce gerçekten dövme istediğinizden emin olmalısınız. Kalıcı dövmeyi sildirmek çok zor olup hastane koşullarında lazer ile silinebilmektedir. Dövme sildirmenin uzun ve masraflı bir tedavisi olduğunu unutmayın. Yaşınız çok genç ise bu bir gençlik hevesi olabilir onun için geçici dövmeyi yaptırmanız daha iyi olacaktır. İlerde pişmanlık duymamak için kararınızı vermeden önce çok düşünmeniz ileriki yılarda pişmanlık yaşamanızı ve dövmeyi sildirmek için sıkıntı çıkmasını engelleyecektir. Bu nedenle sevdiğiniz kişinin ismi ve benzeri dövmeler yaptırırken iki kere düşünmek gerekir.

İlginizi Çekebilir

Kapşonlu Bayan Mont Modelleri

Markalar kışlık ürünlerini piyasaya sürdüler; birbirinden güzel kazaklar, uzun veya kısa hırkalar, montlar, çizme ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir