Home / Sağlık / Dr. Mehmet Öz’ün Önerisi: Kan Grubuna Göre Beslenme

Dr. Mehmet Öz’ün Önerisi: Kan Grubuna Göre Beslenme

Bugüne kadar süre gelen bütün diyet listelerini etkisiz kılacak, ezber bozan yeni bir diyet çeşidi ile yine karşınızdayız. Dr. Mehmet Öz’ ün önerisi Kan Grubuna Göre Beslenme son dönemlerde oldukça trend oldu. Doğal yollarla ve vücudunuzun ihtiyaç duyduğu besinlerle zayıflamanızı sağlayan Kan Grubu Diyeti, Dr. Peter D’Adamo tarafından keşfedildi. Kan grubunuz hangi hastalıklara yatkın olduğunuzu, nasıl beslenmeniz gerektiğini ve hangi egzersizler yaparak formda kalabileceğinizi belirleyebilir. Atalarımızdan bize miras kalan genetik özellikler her birimiz için ayrı diyet ve spor programını gerektirir.

“D’Adamo kan grubuna göre beslenme ile alanında çığır açıyor, ansiklopedik bilgiler veriyor.” diyerek Kan Grubunuza Göre Beslenme adlı kitabı takipçilerine öneren Dr. Mehmet Öz, sağlıklı zayıflamanın sırlarını verdi. Örneğin A Kan Grubu’ nun yemesi gereken besinler tahıl ürünleri, sebze, balık ve tavuk eti iken, B Kan Grubu’ nun yememesi gerekenler mısır; buğday, mercimek, fındık, susam, kuzu ve tavuk eti. Gördüğünüz gibi birine şifa olan besinler diğerini hasta edebiliyor. AB Kan Grubu’na Yoga, bisiklet, dans gibi aktiviteler önerilirken, O Kan Grubu’ na yüzme, aerobik, jogging, ağırlık kaldırma gibi sporlar önerilmekte. Eğer siz de bugüne kadar yaptığınız diyetlerden herhangi bir sonuç alamadıysanız, pazartesi başlayıp salı günü biten tadı tuzu olmayan diyetlere esir olduysanız çağımızın son buluşu olan Kan Grubu Diyeti ile sağlıklı ve fit bir görünüşe sahip olabilirsiniz. Dr. Peter D’Adamo’ nun Kan Grubunuza Göre Beslenme kitabını kitapçılarda 13 TL ile 20 TL arasında bir fiyata bulabilirsiniz.

Sağlıklı günler dileğimizle…

İlginizi Çekebilir

Cilt Bakımı İçin Yapılması Gerekenler

Her kadın kendine özen göstermeli ve cilt bakımına önem vermelidir. Ev hanımları ev işinden, çalışan …

2 Yorumlar

  1. Mehmet Öz çok bilgili biri tv de ilgiyle izliyorum.

  2. Mehmet Öz’ün yorumlarını çok beğeniyordum ama Türk kahvesi ile ilgili bir açıklama yaptı ondan sonra antipatik gelmeye başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir