Home / Güzellik / Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Göz makyajının ne kadar önemli olduğunu ve doğru göz makyajı ile ne kadar güzel olunacağını neredeyse tüm kadınlar biliyorlar. Fakat etkili göz makyajı için neler yapılmalı ve göz makyajında dikkat edilmesi gerekenlerin neler olduğunu çok fazla kişi bilmez. İşte size bazı makyaj önerileri

Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Ten rengine göre göz makyajında dikkat edilmesi gerekenler:

Esmerler koyu renkleri göz makyajında kullanabilirler. Koyu renk farı kirpik diplerine kadar ve yanlara doğruysa hafif uzatarak sürebilirler.

Açık tenli ve sarışın bayanlar hemen her renk far sürebilirler. Kahve, gri, karamel, krem rengi farlar açık tenli ve sarışın bayanlara çok yakışır. Açık renk farı kirpik dibinden göz kapağının bitimine kadar sürün. Göz kapağının üst kısmına ise bronz, kahverengi gibi daha koyu renkte far sürülebilir. En koyu ton farı ise derinlik katması için göz kapağının bitiş çizgisine sürülmelidir.

Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Kızıllarda ise göz farı rengi siyah, lila, gri ve karamel renkler olabilir. Bu renklerle sarışınlara benzer makyaj yapılmalıdır. Dikkat edilmesi gereken bir husus ise göz ile burun arasındaki bölgeye koyu renk far sürülmemelidir.

Rimel sürerken dikkat edilmesi gerenler:

Rimellerin ömrü açıldıktan sonra yaklaşık üç aydır. Zamanla rimeller kurumaya başlar ve istenilen etkiyi vermezler.

Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Kirpiklerinizin olduğundan daha dolgun ve uzun görünmesini istiyorsanız rimel sürmeden önce pudra sürün. Pudradan sonra bir kat rimel sürün ve kurumasını bekleyin kuruduktan sonra bir kat daha rimel sürerek daha uzun ve belirgin kirpikler elde edersiniz.

Rimel sürmeden önce yapmanız gereken kirpikleri kirpik kıvırıcısı ile düzeltmektir. Kirpikleri kıvırıcı ile düzelttikten sonra rimel sürerseniz birbirlerine yapışmasını ve karışmasını engellersiniz.

Kirpiklere rimel sürdükten sonra farklı bir görüntü ve ışıltı elde etmek istiyorsanız eğer, siyah ya da kahverengi rimelli kirpiklerin uçlarına lacivert veya mor rimel sürebilirsiniz.

Göz kalemi veya eyeliner uygularken gözünüzün hem altına hem de üstüne uygulayabilirsiniz. Fakat kalemi ve eyelineri uyguladıktan sonra hafif görüntüyü yumuşatmalısınız. Bunun içinde ıslak pamuk veya pamuklu çubuklar kullanabilirsiniz.

Gün içinde hafif bir makyaj yapmak istiyorsanız, açık renk far kullanın ve göz kalemini çok ince sürün. Özellikle kahverengi göz kalemi daha doğal bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır.

Gözün altına kalem çekmek istemezseniz kirpiklerin dibine az miktarda koyu renk far sürerek aynı etkiyi elde edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Saç Boyalarında Alerji Riski

Kadınlar kendilerini mutsuz hissettiklerinde ve hayatlarında değişiklik yapmak istediklerinde en çok saçlarında değişiklik yaparlar. Saçlarının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir