Home / Güzellik / Göz Şekline Göre Makyaj Teknikleri

Göz Şekline Göre Makyaj Teknikleri

Göz Şekline Göre Makyaj Teknikleri

Özel bir davete katılırken veya gündelik hayatınızda yaptığınız makyajlar için profesyonel bir kişiye ihtiyaç duymadan kendi makyajınızı kendiniz yapabilirsiniz. Bunun için dikkat etmeniz gereken birkaç küçük detayla, göz yapınıza uygun makyaj yaparak gözlerinizi daha çarpıcı hale getirebilirsiniz. Güzel bir makyajda en dikkat çekici yerler gözlerdir ve kişilerin göz yapıları farklılık göstermektedir bundan dolayı da herkes kendi göz yapısına uygun makyaj uygulayarak gözlerinin daha güzel görünmesini sağlayabilir.

Göz Şekline Göre Makyaj Teknikleri

Küçük gözlere sahipseniz yapmanız ve yapmamanız gerekenler

Küçük Gözlere sahipseniz asla yapmamanız gereken göz kalemi ile gözünüzü çevrelemeniz olacaktır. Göz kalemi ile çevrelemeniz gözünüzün küçüklüğünü belirginleştirecektir. Uyguladığınız makyajın ne kadar olduğu değil de nereye nasıl bir makyaj uyguladığınız çok önemlidir. Göz kapağınıza likit eyeliner kullanın. Alt kirpiklerinize ise eyeliner sürmek istiyorsanız çok az miktarda sürmeye dikkat edin. Göz alt çizginize açık renk veya bronz bir göz kalemi sürmeniz gözünüzün daha büyük görünmesini sağlayacaktır.

Alt kirpiklerinize orta kısmı dolgun olan takma kirpik takmalısınız ve kirpiğe rimel sürerken orta kısma hacim katın. Gözlerinizin dış köşelerine fazla makyaj yapmaktan kaçının. Alt kirpiklere kalem yerine açık renk far sürmek daha güzel bir etki yapacaktır.

İçe Gömülü Gözlere sahipseniz dikkat etmeniz gerekenler

Bu göz yapısında göz kapağına uygulanan makyaj kaybolur ve görünmez. Bunun için bu göz yapısına sahip olanların uygulaması gereken yöntemler kaş kemiğine veya kirpik çizgisine ve dış köşelere makyaj uygulamaktır. Makyajınızı kaş kemiğine doğru yapmanız fazla makyaj yapmış gibi görünmenize neden olmaktadır. Bu tip gözlerde yapılması gereken en doğru makyaj kirpik çizgisine ve dış köşelere yayılan makyajdır.

Far sürerken yapılan gölgelendirmeyi ise kirpik çizgisinden başlayıp dış köşeye ve yukarıya doğru dağıtmaktır. Böyle yaparak uygulanan makyaj sizin için en doğru makyaj uygulamasıdır. İçe gömülü gözlerde göz alt çizgisinin içine kalem sürmek gözlerin ortaya çıkmasını sağlar.

Yuvarlak gözlere sahipseniz yapmanız gerekenler

Gözleriniz yuvarlaksa ve şeklini değiştirmek istiyorsanız basit bir makyajla bunu yapabilirsiniz. Göz kapağınızın üstüne kirpikler boyunca kalem veya eyeliner ile çizgi çizin çizgi kenara ulaştığında ise çizgiyi biraz daha uzatarak küçük kuyruk oluşturun. Göz kapağınıza koyu gölgeler uygulamayın ten renginizdeki farla gölgeler yapın.

Yuvarlak göz yapısına sahipseniz takma kirpik kullanabilirsiniz veya köşe (corner) takma kirpikler kullanabilirsiniz. Bu takma kirpiklerle göz şeklinizde daha farklı bir görüntü elde edersiniz.

İlginizi Çekebilir

Saç Boyalarında Alerji Riski

Kadınlar kendilerini mutsuz hissettiklerinde ve hayatlarında değişiklik yapmak istediklerinde en çok saçlarında değişiklik yaparlar. Saçlarının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir