Home / Güzellik / Gözaltı Morlukları İçin Çözümler

Gözaltı Morlukları İçin Çözümler

Uzun süre bilgisayar başında çalışma, stres ve az uyku kişilerde gözaltı morluklarına neden olmaktadır.

Bu hoş olmayan görüntüyü makyajla kapatabilirsiniz. Fakat makyaja gerek kalmadan kolay ve doğal birkaç şey yaparak bu sorundan kurtulmanız mümkündür.

Gözaltı Morlukları İçin Çözümler

Gözaltı morluklarını engellemek için bol su içmeniz gerekmektedir. Bol su tüketimi sağlık için çok faydalı olup gözaltı morluklarının da oluşmasını engellemektedir.

– Yarım salatalığı rendeleyin ve göz çevresine eşit olarak koyun 10 dakika bekledikten sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

– Yatmadan önce yüzünüzdeki tüm makyajı çok iyi temizlemelisiniz ve cildinize uygun nemlendirici ile nemlendirmelisiniz. Makyajla uyumak cildinizin gece hava almasını engelleyeceği için gözaltı morluklarının oluşmasına ve daha birçok cilt sorununa neden olur.

– Kabuğu soyulmuş patatesi ince dilimleyin ve gözünüze koyarak 10 dakika gözünüzü dinlendirin. Bu işlemi haftada 2-3 defa yaparsanız faydasını görürsünüz.

– Gece yüzünüzü yıkadıktan sonra her iki elinizin orta parmak uçlarına birer damla badem yağı damlatın ve gözaltına hafif masaj yaparak sürün.

– Bilgisayar başında uzun süre kalıyorsanız her 1 saatte 1 dakika gözlerinizi kapatıp dinlendirin.

Gözaltı Morlukları İçin Çözümler
Gözaltı Morlukları İçin Çözümler

Bütün bu basit öneriler sizin için yeterli olmazsa lazer tedavisi ile gözaltı morluklarınızı tedavi ettirebilirsiniz. Bunun için bir cilt doktoruna başvurursanız size yardımcı olacaktır. Lazerle tedavide uzman bir doktordan yardım almak çok doğru olacaktır bu önemli bir işlem olup iyi sonuç alabilmek için işinin ehli ve uzman doktor olmalıdır.

İlginizi Çekebilir

Saç Boyalarında Alerji Riski

Kadınlar kendilerini mutsuz hissettiklerinde ve hayatlarında değişiklik yapmak istediklerinde en çok saçlarında değişiklik yaparlar. Saçlarının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir