Home / Güzellik / Gözlük Kullanan Bayanlara Makyajı Önerileri

Gözlük Kullanan Bayanlara Makyajı Önerileri

Gözlük Kullanan Bayanlara Makyajı Önerileri

Bayanlar her zaman güzel ve bakımlı görünmek isterler bunun içinde makyaj yaparak daha ilgi çekici olabilirler. Gözlük takan bayanların makyaj yaparken dikkat etmeleri gereken şeyler diğer kadınlarınkinden biraz daha farklıdır.

Gözlük kullanıyorsanız makyaj yaparken gözlüğe göre makyaj yapmalısınız. Göz makyajı makyajın önemli bir kısmını oluşturduğu için gözlük kullanıyorsanız makyajınızı ona göre yapmalısınız. Gözlük kullanan kişiler göz makyajı yapmasalar dahi çok doğal görünecektir.

Gözlük Kullanan Bayanlara Makyajı Önerileri

Makyajda ilgiyi gözlere değil de dudaklara çekebilirsiniz. Canlı renk bir ruj kullanabilirsiniz mesela mor veya pembe tonlarında olabilir ve parlatıcı ile daha güzel bir görüntü elde edebilirsiniz.

Gözlük çerçeveniz ince ise göz kalemini ince çekmelisiniz, kalın çerçeve gözlük kullanıyorsanız ise eyelinerı kalın çekmelisiniz. Kirpikleri rimelle belirgin hale getirirseniz gözlük camının arkasından da gözleriniz daha belirgin görünecektir. Kaşlarınızı kaş kalemi ile belirgin hale getirmelisiniz.

Gözlük camlarından dolayı gözleriniz küçük görünüyorsa gözünüzün çevresini kalemle belirginleştirin. Gözlük camları gözlerinizi büyük gösteriyorsa gözlerinizi ince kalem çekin ve gözün her tarafına kalem çekmemeye dikkat edin.

Allık kullanarak elmacık kemiklerinizi belirginleştirmelisiniz. Gözlük takan bayanlarda makyajlarında bu küçük detaylara dikkat ederek çok daha güzel görünebilirler.

Bir önceki yazımız olan Bayan Güneş Gözlüğü Nasıl Seçilir başlıklı makalemizde güneş gözlüğü fiyatları, güneş gözlüğü modelleri ve güneş gözlüğü nasıl seçilir hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Saç Boyalarında Alerji Riski

Kadınlar kendilerini mutsuz hissettiklerinde ve hayatlarında değişiklik yapmak istediklerinde en çok saçlarında değişiklik yaparlar. Saçlarının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir