Home / Moda / Grunge Giyim Modası

Grunge Giyim Modası

Grunge Giyim Modası

Ana fikri ‘başkaldırı’ olan grunge akımını rahatlık, boş vermişlik, modanın dayatmalarını dikkate almamak gibi durumları ifade eden bir giyim stili olarak düşünebilirsiniz. 90’lı yıllara damgasını vuran bu giyim tarzı ne kadar bir kayıtsızlık, boş vermişlik görünümümü sergilese de aslında stili yansıtmak için ciddi bir emek verilirdi. Bu senenin grunge giyim modası bu tarz çerçevesinde tasarlanmış kareli oduncu gömleği çeşitleri, rock’n roll temalı tişörtler ve yırtık jean modelleriyle geldi. Tipik grunge stili için oduncu gömleğini belinize bağlamalı, yırtık kotunuzun biraz kirli görünümlü ve bol olmasına dikkat etmelisiniz.

Grunge Giyim Modası

Grunge Giyim Modası

Grunge tarzında ekose deseni sadece gömleklerde değil diğer parçalarda da kullanılıyor. Converse ayakkabılar, şapkalar ve renkli çerçeveli güneş gözlükleri ise bu tarzı destekleyen başlıca aksesuarlar. Beli lastikli veya kemerli salaş uzun etekler, kot gömlekler, devrik yakalı sarkık hırka modelleri de grunge stilini yansıtan giyim eşyaları arasında yer alıyor.

Grunge Giyim Modası

Grunge Giyim Modası

Şort veya kısa eteklerin üzerine kısa üstler giyerek ve birkaç parçayı üst üste kullanarak grunge giyim trendine ayak uydurabilirsiniz. Tişört üzerine gömlek, onun üzerine de bol bir hırka giymek giyimde grunge tarzını uygulayanların sıklıkla başvurduğu bir yöntem. Bir başka karakteristik parça ise genellikle asker yeşili tonunda olan büyük beden ceket ve kabanlar.

Grunge Giyim Modası

Grunge Giyim Modası

Grunge stilinin başlıca renkleri siyah, askeri yeşil ve gri. Bu stilde uyumlu giyinmek söz konusu değil, tam tersine birbiriyle ilgisi olmayan desenli parçalar bir arada kullanılabiliyor ve özellikle uyumsuz bir görüntüye yatırım yapılıyor. Kot gömlekler de grunge tarzının çok kullanılan parçaları arasında.

İlginizi Çekebilir

Kapşonlu Bayan Mont Modelleri

Markalar kışlık ürünlerini piyasaya sürdüler; birbirinden güzel kazaklar, uzun veya kısa hırkalar, montlar, çizme ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir