Home / Anne-Bebek / Hamile Makyajı Nasıl Olmalı?

Hamile Makyajı Nasıl Olmalı?

Hamile Makyajı Nasıl Olmalı?

Hamilelik süresince vücuttaki hormonlardaki değişikliklerden dolayı ciltte de bazı değişiklikler olması çok normaldir. Bu zorlu fakat mutlu geçen hamilelik döneminde doğru makyaj uygulaması ile çok güzel görünebilirsiniz.

Makyaja başlamadan önce cildi tonikle temizleyin ve cildin kaybettiği nemi kazandırmak için de nemlendirici sürün. Nemlendirici sürdükten sonra bir süre beklemelisiniz ki cilt nemlendiriciyi emsin.

Hamile Makyajı Nasıl Olmalı?

Cildin pürüzsüz ve lekesiz görünmesini sağlamak için sıvı fondöten veya renkli bir krem ile kusurları kapatın. Sonrasında açık pembe pudra ile yüzünüz matlaştırın. Cildinizde kapatmanız gereken herhangi bir kusur yoksa sadece pudra kullanmanız yeterli olacaktır.

Hamilelik dolayısı ile aldığınız kilolarla yanaklarınız dolgunlaştıysa yüzünüzü daha ince göstermek için koyu renk pudrayı yanakların alt tarafına açık renk pudrayı ise şakaklara doğru sürmelisiniz.

Hamile Makyajı Nasıl Olmalı?

Gri göz kalemi ile kirpik diplerini çizerek belirginleştirebilirsiniz. Göz farını yumuşak ve açık renklerde seçin göz kapağının hareketli kısmına açık renk farı koyu tondaki farı da onun üst kısmına uygulayın.

Elmacık kemiklerinize hafif allık uygulayarak sağlıklı bir görüntü elde edebilirsiniz. Kirpiklere hacim kazandırmak içinde kirpik diplerinden uca doğru tek seferde rimeli sürün.

Son olarak bej veya açık pembe tonlarında ruj sürün ve parlatıcı ile dudaklara canlılık katın.
Unutmamanız gereken noktalardan biri ise yatmadan önce makyajın çıkartılması çok önemlidir. Makyajı temizlendikten sonra ise nemlendirici sürmeyi unutmayın.

Sağlıklı ve güzel görünmek için sağlıklı bir cilde sahip olmak çok önemlidir.

İlginizi Çekebilir

Anne Baba ve Çocuk İletişimi

Anne – baba – çocuk iletişiminin, çocuğun tüm gelişimleri (fîzikse, psikomotor, zihin, dil, sosyal, duygusal) …

Bir yorum

  1. yazın şu sıcak günlerinde makyaj zaten bir dert, hele hamileyseniz işiniz gerçekten çok zor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir