Home / İlişkiler / Evlilik / Kış Düğünü Mekan ve Masa Süslemeleri

Kış Düğünü Mekan ve Masa Süslemeleri

Evliliğe ilk adım atılırken düşünülmesi gereken birçok detay bulunmaktadır. Gelinlik, damatlık, düğün mü olacak yoksa sadece nikah mı yapılacak. Bütün bunları ve daha fazlasını düşünmeniz gerekecektir. Fakat bütün bunlar tatlı bir telaş ve heyecandır.

Kış Düğünü Mekan ve Masa Süslemeleri

Kış düğünü mekanı ve süslemelerini belirlerlerken düğün için ayırdığınız bütçe çok önemlidir. Küçük bütçelerle de gayet güzel bir düğün organize etmek mümkün. Önemli olan hayal gücünüzü çalıştırmak ve biraz araştırmacı olmak.

Kış Düğünü Mekan ve Masa Süslemeleri

Kışın evlenecekler için düğün yapılacak yeri belirlemek daha kolay olabilir. Kış düğünlerinde kapalı alan tercih edilmektedir. Kapalı bir mekanın dekorasyonunda da sürprizler ve sorun olmayacaktır. Kapalı mekan olmasının avantajlarından biri de masalsı bir atmosfer yaratmak için pek çok süsleme ve ışıklandırma olanağının bulunmasıdır.

Düğün için seçilen yerin dekorasyonunu belirlerken tema belirlemelisiniz. Pek çok düğünde beyaz renk öne çıkmaktadır. Saflığı ve temizliği simgeleyen beyaz bir konsept gümüş rengi veya simli obje ve aksesuarlarla zenginleştirilebilir. Renk sevenler için ise lila, fuşya, mavi ve daha birçok renk obje ve tül ile süsleme yapılabilir.
Kış Düğünü Mekan ve Masa Süslemeleri

Düğün masalarında orta süslemesinde genelde çiçek aranjman yapılmaktadır. Masa süslemesinde ayrıca uzun cam vazolar, fener lambalar, mumlar, büyük şamdanlar kullanılarak masa daha da zengin ve zarif görünebilir. Süslemede kullanılacak aksesuarlar düğünün konseptine göre belirlenmelidir.

Kış Düğünü Mekan ve Masa Süslemeleri

Masada kuru dallar kullanılabilir. Kuru dallara kar efekti verilerek veya parlak süslemeler eklenerek romantik bir görüntü elde edilebilir. Kış masalarına kar efekti malzemeleri kullanılarak kar yağmış görüntüsü verilebilir ve üzerine mumlar yerleştirilebilir. Kar tanesi formunda dekoratif objeler, peçete ve mumluklar ile kış teması vurgulanabilir.

Kış Düğünü Mekan ve Masa Süslemeleri

Masa süslemelerinde kristal ve kristal görünümlü taşlar kullanılabilir. Parlak taşlarla süslü vazo, peçete halkaları ve mumluklar kullanılabilir. Masa örtüsü beyaz ve kendinden işli olabilir. Ayrıca masa örtüsünde füme rengi, simli veya lame tercih edilebilir. Masa örtüsü ile kontrast peçeteler seçilebilir. Sandalye süslemelerinde beyaz veya renkli tüller kullanılarak masanın görkemi arttırılabilir.

Yemek servis takımları da dekorasyonun bir parçası olup masanın şıklığını arttırıcı unsurlardır. Yaldızlı porselen yemek takımları, kristal bardaklar masanın ışıltısını arttıracak unsurlardır. Şık ve güzel bir masa süslemesi için çok fazla aksesuar kullanılmasına gerek olmayıp az obje ile şık bir görüntü elde etmek mümkündür.

İlginizi Çekebilir

Gelinlik Modelleri

Gelinlik Modelleri Bir bayanın hayatı boyunca giyeceği en önemli kıyafet belki de gelinliktir. Bu gelinlik, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir