Home / Güzellik / Kış İçin Cilt Bakımı

Kış İçin Cilt Bakımı

Kış İçin Cilt Bakımı

Yazın güneş, havuz ve deniz suyu cilde zarar vermektedir. Yazın güneşten etkilenen cildinizde cilt lekeleri oluşmaktadır. Yazın sonunda yıpranan cildinize bakım yapmanız ve ölü deriden kurtulmanız gerekmektedir. Sağlıklı bir cilt için yapılması gerekenleri sizin için yazdık.

Kış İçin Cilt Bakımı

Peeling – Kışa hazırlık

Yazın güneş ışınlarına maruz kalan cildinizde ölü tabaka birikmektedir. Yazın sonunda cildinizde biriken ölü tabakadan kurtulmak için peeling yapılmalıdır.

Piyasada birçok peeling mevcut olup her bütçeye ve cilde uygun peeling bulunmaktadır. Cilt yapısına uygun peeling ile cilt ölü hücrelerden arındırılmalıdır.

Cilt maskesi

Yazın sonunda cildiniz yorgun ve mat görünüyorsa cilt bakım maskesi yapılmalıdır. Yazın sıcaklardan cilt aşırı derecede terler yeteri kadar su tüketilmediğinde ise cilt nemsiz kalır ve yıpranır. Yoğun içerikli bakım maskesi ile cilt ihtiyacı olan neme kavuşturulmalıdır.

E vitamini bakımından zengin ve yüksek nemlendirici özelliğine sahip cilt bakım maskesi ile cilt nemlendirilmelidir.

Cildi nemlendirme

Yazın bronzlaşan cilt parlak ve sağlıklı görünür. Fakat yazın sonunda cildin nemsiz kaldığı anlaşılır ve cilt matlaşır.

Cilt kışın olduğu gibi yazında neme ihtiyaç duyar bunun için cilt nemlendirilmelidir.

Cildi nemlendirmek için kullanılan nemlendirici kremler yazın farklı kışın farklı olmalıdır. Yazın güneş koruma faktörü yüksek nemlendirici ile cilt nemlendirilmelidir. Kışın ise güneş koruma faktörü düşük fakat nemlendirmesi fazla olan cilt bakım kremi kullanılmalıdır.

Ciltte leke bakımı

Yazın güneşe çıkmadan önce koruma faktörü yüksek cilt bakım kremi ile cilt güneş ışınlarından korunmalıdır. Yeteri kadar krem sürmenize rağmen cildinizde leke oluşuyorsa hassas bir cilde sahip olduğunuz anlaşılır. Hassas cilde sahip kişilerin yazın daha sık koruyucu cilt bakım kremi sürmesi gerekmektedir.

Cildinizde oluşan cilt lekelerini gidermek için parfümeri veya aktardan leke giderici ürünler alarak kullanabilirsiniz.

Ayak bakımı

Yazın açık ayakkabılar kullanmaktan dolayı ayakta nasırlaşma ve güneş ışınlarından dolayı kararma olabilir. Ayaktaki ölü derileri gidermek bakımlı ve güzel görünmesini sağlamak için parfümeriden ayak bakım ürünleri alınarak kullanılmalıdır.

El bakımı

Yazın kurumuş ve güneşten yıpranmış eller için vücut peelingi kullanılabilir. Ayrıca cildin kaybettiği nemi kazandırmak için nemlendirici krem kullanılmalıdır.

İlginizi Çekebilir

Saç Boyalarında Alerji Riski

Kadınlar kendilerini mutsuz hissettiklerinde ve hayatlarında değişiklik yapmak istediklerinde en çok saçlarında değişiklik yaparlar. Saçlarının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir