Home / Güzellik / Makyaj Modası ve Teknikleri

Makyaj Modası ve Teknikleri

Makyaj Modası ve Teknikleri

Makyaj yaparken yüzünüze, kıyafetinize ve ortama uygun makyaj tercihi ile doğru makyaj tekniği uygulanması çok önemli. Makyaj modası, her konuda olduğu gibi zaman içinde gelişim gösteriyor. İşte size bu yılın makyaj modasından bazı satır başları…

-Bu yıl makyajda gece ve gündüz makyajı tamamen birbirinden farklı. Gündüz sade makyaj ve renkler kullanılmakta, pembe allık ve doğal ruj tonları seçilmekte. Gece makyajında belirgin göz makyajı ve belirgin tonlarda ruj kullanılmaktadır.

Makyaj Modası ve Teknikleri

-Önceki yıllarda fondötenin mat yapıda olması tercih ediliyordu fakat bu sene satenimsi, sağlıklı bir aydınlık tercih edilmektedir.

-Kirpikler göz makyajı için en önemli unsurlardan biridir. Hangi maskarayı kullanırsanız kullanın ama öncesinde kirpik besleyici ve güçlendirici olan lash primer uygulaması yapılmalıdır.

– Bu yıl uzun, kalın ve muntazam kaşlar ön planda. Kaşlarınız yeteri kadar kalın görünmüyorsa kaş kalemi ile dolgunlaştırabilirsiniz.

– Dudaklarda soluk renler hakim uçuk pembe ve bej tonları rujlarda tercih edilmektedir. Koyu renk göz makyajı yaptıysanız açık renk ruj seçmelisiniz. Bordo renk rujda kullanabilirsiniz bu ton ruj kullanacaksanız dağılmaması için dudak kalemi ile çevrelemelisiniz. Bu yıl modada olduğu gibi makyajda da neon renkler kullanılmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Saç Boyalarında Alerji Riski

Kadınlar kendilerini mutsuz hissettiklerinde ve hayatlarında değişiklik yapmak istediklerinde en çok saçlarında değişiklik yaparlar. Saçlarının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir