Home / Güzellik / Nasıl Kilo Veririm?

Nasıl Kilo Veririm?

Nasıl Kilo Veririm?

Sağlıklı beslenmek ve düzenli yaşamak herkesin dikkat etmesi gereken bir hayat felsefesi olmalıdır. İdeal kilonuzu korumak ve sağlıklı olmak için ise bunlar gerekli olan şartlardır. Sağlıklı ve doğru beslenerek birde spor yaparak ideal kilonuzu korumanız veya fazla kilolardan kurtulmanız mümkündür. Birçok insan bunları bildiği halde günlük hayatın koşuşturması ve stresi içersinde bunlara dikkat edememektedirler.

Nasıl Kilo Veririm?

Doğru beslenme ve zayıflama yöntemleri kişinin vücut yapısı ve metabolizmasına göre değişmektedir. Doğru ve sağlıklı kilo vermek istiyorsanız bir uzman diyetisyen gözetiminde zayıflamalısınız.

Ben sizlere zayıflama konusunda sadece küçük birkaç tüyo vereceğim.

– Soğuk içecekler tüketmek ekstra kalori harcatacaktır. Soğuk içilen bir suyun vücut ısısına uyum sağlaması için ilave bir kalori harcarsınız.

– Buz tüketmeyi alışkanlık haline getirebilirsiniz. Buz dolu bir bardak suyu içerseniz bu kalori kaybetmenize neden olacaktır.

– Soğuk yiyeceklerde kalori harcamanızı sağlayacaktır. Sıcak yediğiniz bir yemek ile soğuk yediğiniz yemek arasında kalorileri aynı olmasına rağmen bir fark vardır. Soğuk yenen yemeği vücut ısısına getirmek için de ekstradan kalori harcarsınız.

– Yaklaşık 25 derecelik suyun altında durmak kan dolaşımınızı arttırır ve kalori harcamanızı sağlar.

– Yürüyüş en basit ve yapılması kolay olan spordur. Haftada en az üç gün 45 dakika tempolu yürüyüş yapın.

– Yemekten önce ve yemek yerken su içerseniz doygunluk hissi verir ve az yemek yersiniz.

– Günlük ev işlerini yaparken dahi kalori harcarsınız bunu unutmayın. Gün içinde aktif olun yakın bir yere gidecekseniz arabaya veya otobüse binmeyin yürüyerek gidin.

İlginizi Çekebilir

Saç Boyalarında Alerji Riski

Kadınlar kendilerini mutsuz hissettiklerinde ve hayatlarında değişiklik yapmak istediklerinde en çok saçlarında değişiklik yaparlar. Saçlarının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir