Home / Güzellik / Ruj Sürerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ruj Sürerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ruj Sürerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bayanların yüz makyajında en çok dikkat çeken bölümlerden biride dolgun ve güzel görünen dudaklardır. Güzellik tavsiyeleri ve makyaj önerileri ile ilgili yazımızda bu konudan bahsedeceğiz. Öncelikle sürdüğünüzün rujun güzel görünmesi için sağlıklı dudaklara sahip olmak gerekmektedir. Sağlıklı dudaklar için de dudaklarınıza sürekli koruyucu ve nemlendirici kullanmalısınız. Sağlıklı görünen dudaklarınızın güzel görünmesini sağlamak içinde yapmanız gereken noktalar vardır. Birkaç küçük detaya dikkat ederseniz sağlıklı, makyaj modasına uygun ve güzel görünen dudaklara sahip olabilirsiniz.

Ruj Sürerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ruj sürmeden önce yapılması gerekenler:
Ruj sürmeden önce dudaklara fondöten sürüp pudralayın. Bir kat ruj sürün ve dudağınızdaki fazlalığı almak için iki dudağınızın arasına kağıt mendil koyun ve dudaklarınızı kapatın böylelikle rujun fazlası mendile sürülür. Bu işlemden sonra ikinci kat ruj sürün.

Ruj dudak kenarına taşarsa yapmanız gerekenler:
Ruj dudak kenarlarına taşarsa önce pamuklu çubukla taşan kısmı silin sonrada pamuklu çubuğu fondötene batırıp lekeleri kapatın, pudralayın ve ruju yenileyin.

Ruj Sürerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Dudakların parlak görünmesi için yapılması gerekenler:
Parlak dudaklar için dudak parlatıcısı kullanabilirsiniz. Dudaklarınızı dış etkilerden korumak için ise vazelin sürebilirsiniz. Dudaklarınıza vazelin sürerek yazın güneşten, kışın da soğuktan korumuş olursunuz hem de dudaklarınızın parlak görünmesini sağlarsınız.

Rujun dişerinize bulaşmaması için yapılması gerekenler:
Ruju dudaklarınıza sürdükten sonra başparmağınızı ağzınıza koyun ve dudaklarınızı sıkıca kapatın rujun fazlası parmağınıza çıkacaktır. Dudaklarınıza rujun bulaşmasını engellemiş olursunuz.

Daha belirgin dudaklar ve kalıcı ruj için yapılması gerekenler:
Ruj renginize uygun dudak kalemi ile tüm dudağınızı boyadıktan sonra rujunuzu dudağınıza sürmelisiniz. Dudaklarınız daha çarpıcı ve belirgin olacaktır. Aynı zamanda rujunuz daha kalıcı olacaktır.

Dudakların doğal görünmesi için yapılması gerekenler:
Dudağınızın doğal kırmızısına yakın renkte bir ruj seçin. Ruju sadece alt dudağınıza sürün ve dudaklarınızı kapatın üst dudağınıza geçen ruju parmağınızın ucu ile dudağınıza yayın.

İlginizi Çekebilir

Saç Boyalarında Alerji Riski

Kadınlar kendilerini mutsuz hissettiklerinde ve hayatlarında değişiklik yapmak istediklerinde en çok saçlarında değişiklik yaparlar. Saçlarının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir