Home / Güzellik / Saç Sorunları İçin Çözümler

Saç Sorunları İçin Çözümler

Güzel ve sağlıklı saçlara sahip olmayı tüm bayanlar ister. Güzel saçlara sahip olmak isterken yapılan bazı işlemlerden ve saçın yapısından dolayı saç problemleri yaşayan birçok kişi bulunmaktadır. Güzel saçlara sahip olmak isterken yapılan boya, fön veya saç spreyi, jöle gibi saç ürünleri saçları yıpratmakta ve saça zarar vermekte bu nedenle saç sorunları ortaya çıkmaktadır. Saçta yaşanan bazı sorunlar ve çözüm yolları şunlardır.

Saç Sorunları İçin Çözümler
Saç Sorunları İçin Çözümler

Saç Sorunları İçin Çözümler

Saçımın boyası hemen akıyor ne yapabilirim?
Saç boyası her yıkamada biraz akmaktadır. Saç boyasının akmasını engellemek için son durulamayı yaparken suya bir miktar sirke katıp o su ile durulanmalıdır. Saça dökülen sirkeli su boyanın akmasını engellemektedir. Saça uygulanan saç boyasının bilinen iyi bir marka olmasına da özen göstermelisiniz.

Saçlarım cansız ve dökülüyor ne yapmalıyım?
Saçların cansız olmasının temel nedeni kan dolaşımının yetersiz olmasıdır. Kan dolaşımını sağlamak için saç diplerine günde iki defa masaj yapılmalıdır. Kan dolaşımının yetersiz olması aynı zamanda saç dökülmelerine de neden olmaktadır. Saç diplerine masaj yaparak saçların dökülmesini engelleyebilir ve aynı zamanda sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz.

Saçlarım mat görünüyor, parlak görünmesi için ne yapmalıyım?
Saçlarınıza aylık saç bakımı yapmalısınız. Saç bakım ürünü alırken saçınıza uygun olanını almalısınız bunun için kuaförünüze veya doktora danışabilirsiniz. Saç bakımını saçları yıkadıktan sonra yapmamalısınız fazla bakım kremi kullanmak saçları daha da matlaştırmaktadır.

Saçlarım hiç fön tutmuyor?
Bazı saçlar fön tutmamakta ve kısa sürede model bozulmaktadır. Çok ince telli saçlarda veya kalın telli saçlarda fön tutmaz. Saç teli çok ince olanlar hacim katan şampuanlar kullanmalıdır ve saç kremini hiç kullanmamalı veya çok az kullanmalıdır. Kalın telli saçlara sahip olanlar ise şampuandan sonra durulama gerektirmeyen saç kremleri kullanmalıdırlar.

Saç uçlarımda çok kırıklar var ne yapabilirim?
Saç tipinize uygun özel saç bakım kremi kullanmalısınız. Saçların çok kırılmasını engellemek için saç çok sıcak kurutulmamalıdır. Ayrıca saçı havlu ile kuruturken nazik bir şekilde kurutulmalıdır. Saçın toka ile sıkı toplanması hem baş ağrısına neden olmakta hem de saçın kırılmasına ve dökülmesine neden olmaktadır.

Saçlarım çok uzun, hiçbir şekle girmiyor ne yapmalıyım?
Uzun saçlara şekil vermek biraz zordur. Saçları açabilirsiniz, örebilirsiniz, düzleştirebilirsiniz veya bağlayabilirsiniz. Fakat bazen saçlarınızı istediğiniz bir şekle sokamazsınız. Saçlarınızın hacimli ve dalgalı görünmesini istiyorsanız saçlarınızı yıkayıp kuruladıktan sonra bolca köpük sürün. Daha sonra saçlarınızı bigudilerle sarın. Saçınızı bu şekilde bir süre beklettikten sonra bigudileri çıkartın ve parmaklarınızla saçınıza şekil verin.

Dolaşmış saç nasıl açılır?
Özellikle kıvırcık saçı olanlar dolaşmış saç ile karşı karşıya kalmaktadırlar. Saçların dolaşmasını engellemek için doğal yağ seviyesini korumak gerekmektedir. Sağlıklı ve bakımlı saçlar için saça düzenli olarak bakım yapılmalıdır. Dolaşmış saçı çözmek için şampuandan sonra saç uçlarına saç bakım kremi sürülmelidir. Saç kremi 1-2 dakika bekletildikten sonra durulanmalı ve havlu ile nazikçe nemi alınmalıdır. Saçlar tutamlar halinde toka ile ayrılıp dolaşmış olan kısım yavaşça çözmeye çalışılmalıdır.

İlginizi Çekebilir

Zayıf Görünmek İçin Nasıl Giyinmeli?

Kadınların genelde vücutlarında beğenmedikleri tarafları ve fazlalıkları vardır. Bunun için vücutlarını iyi tanımalı ve ona …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir