Home / Güzellik / Suna Dumankaya Sivilce Maskeleri

Suna Dumankaya Sivilce Maskeleri

Sağlıklı yöntemlerle ve evde hazırlayabileceğiniz karışımlarla sivilcelerinizden kurtulmanız mümkün. Suna Dumankaya Sivilce Maskeleriyle sizlere kolay çözümler sunuyor. İşte sizi sivilcelerden kurtaracak mucize sivilce maskeleri:

Normal ciltler için sivilce maskesi şu şekilde:

Yarım domatesi ezin, 1 çorba kaşığı kil, 3 damla limon suyu, 1 çay kaşığı susam yağını bir kap içerisinde karıştırın. Haftada 1 defa sivilceli bölgelere uygulayın ve kurumaya bırakın. Kuruyunca elinizle ovalayarak soyun ve cildinizi ılık suyla durulayın. Hassas ciltlere uygulamayın, sadece normal cilt tipine uygundur.

Regl Dönemi sivilceleri için maske:

1 çay kaşığı kuru maya, 1 tane ezilmiş aspirin, 1 çay kaşığı oksijenli suyu karıştırın. Karışımı sivilceli bölgelere sürüp, 20 dk bekletin. Daha sonrasında ılık suyla durulayın. Kuru maya maskesinin mükemmel sonuçlarını ilk günden yüzünüzde hissedeceksiniz.

Her cilt tipine uygun sivilce maskeleri:

1 tane portakalın kabuğunu rendeleyin ve ezin. Daha sonrasında 1 çay kaşığı kabartma tozu ekleyip karıştırın. İçine soyulan portakaldan bir kaç damla damlatın ve karıştırmaya devam edin. Elde ettiğiniz maskeyi sivilceli veya akneli bölgelere sürüp 20 dk bekletin. Sonrasında ılık su ile ovalayarak temizleyin. En az 4 gün sonra bu maskeden sonuç alacaksınız.

1 tatlı kaşığı kadar toz şeker, 1 tatlı kaşığı kuru maya ve alabildiği kadar limon suyunu karıştırın. Sivilceli bölgelere sürüp 20 dk bekletin ve cildinizi durulayın. Tam olarak sonuç almanız açısından 4 gün boyunca uygulamaya devam edin.

6 Tane aspirini ezin, 100 gr. alkol ile karıştırın. Karışımı bir kap içerisinde 3 gün bekletin. 3 gün sonra bu karışımı her gün sivilceli bölgelere uygulayın. Kuruduktan sonra ılık su ile temizleyin.

Suna Dumankaya sivilce maskelerini uygulayan hastalarına uygulama süresince, içki, sigara, yağlı kızartmalar ve yiyecekler, fındık, fıstık gibi besinlerden uzak durmalarını tavsiye ederken, aynı zamanda E vitamini ve temiz hava ile ciltlerini beslemelerini de önermekte.

İlginizi Çekebilir

Saç Boyalarında Alerji Riski

Kadınlar kendilerini mutsuz hissettiklerinde ve hayatlarında değişiklik yapmak istediklerinde en çok saçlarında değişiklik yaparlar. Saçlarının …

2 Yorumlar

  1. Sitenizi çok beğeniyorum. Benim de yüzümde sivilce var.Bu maskeleri denicem. Umarım faydası olur. :))))))

  2. Bu sivilce maskeleriyle ilgili olumlu yazılar okuyorum denemeyi düşünüyorum.
    Sivilce maskelerini başka kullanan varmı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir