Home / Güzellik / Ten Rengine Göre Kıyafet Seçimi

Ten Rengine Göre Kıyafet Seçimi

Bir kombini iyi veya kötü yapan şey sadece vücut biçimine uygun kıyafetler seçmek değildir, saç ve ten rengine göre kıyafet seçimi yapmak da görünümü çok etkiler. Bu konuda özenli davrandığınız takdirde daha güzel görüneceğinizden emin olabilirsiniz. Şimdi size bu konuda birkaç tüyo verelim:

Ten Rengine Göre Kıyafet Seçimi

Teniniz açık renk ve gözleriniz maviyse, saç renginiz koyu kumral veya daha açık bir tondaysa mavinin her tonu size yakışacaktır. Bunun dışında kıyafetlerinizde gri, fuşya, pembe ve beyaz renklere ağırlık vermelisiniz.

Ten Rengine Göre Kıyafet Seçimi
Ten Rengine Göre Kıyafet Seçimi

Buğday tenli bayanlar kıyafetlerinin yüze yakın olan parçalarında elektrik mavisi ve koyu kırmızı renklerini kullanmaktan kaçınmalıdırlar zira bu renkler sert bir etki yaratmalarına sebep olur. Buğday tenliler için en doğru renkler gri – mavi, morun açık tonları, tozpembe, nane yeşili, açık yeşil, bebek mavisi ve lila rengidir. Saçları sarı olan buğday tenli bayanlara açık mavi ve pembe de yakışır.

Ten Rengine Göre Kıyafet Seçimi
Ten Rengine Göre Kıyafet Seçimi

Yeşil, açık renk tenli ve kızıl saçlı bayanlar için en uygun renktir, özellikle yeşilin açık tonları. Kayısı rengi, mercan rengi ve gri – mavi de bu özellikleri taşıyan kadınlarda güzel durur.

Ten rengine göre kıyafet seçimi yapmak isteyen esmer kadınlar, saçları da koyu renkliyse pembe ve mavinin her tonunu, siyahı ve moru çekinmeden kullanabilirler, yakışacaktır. Kontrast renkler koyu renk saçlı esmer kadınların daha güzel ve çekici görünmesini sağlar.

İlginizi Çekebilir

Zayıf Görünmek İçin Nasıl Giyinmeli?

Kadınların genelde vücutlarında beğenmedikleri tarafları ve fazlalıkları vardır. Bunun için vücutlarını iyi tanımalı ve ona …

Bir yorum

  1. her renk herkese yakışmaz, başkasının üzerinde beğendiğiniz kıyafet size yakışmayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir