Home / Genel / Vücut Tipine Göre Etek Modeli Seçimi

Vücut Tipine Göre Etek Modeli Seçimi

Vücut Tipine Göre Etek Modeli Seçimi

Etek bayanların vazgeçilmez kıyafetlerindendir. Bayan modasına uygun etek giyerek rahat, güzel ve şık olabilirsiniz.
Bütün bayanlar etek giyer fakat etek giyerken vücut yapınıza uygun etek giyerseniz şık ve güzel olabilirsiniz. Kilonuz ve vücut şekliniz nasıl olursa olsun size uygun etek modelini seçerseniz çok şık olabilirsiniz.

Vücut Tipine Göre Etek Modeli Seçimi

Uzun boylu bayanlar için etek seçimi

Maxi mini etekleri tercih etmemelisiniz çünkü bacak boyunuz olduğundan daha uzun görünecektir. Kloş etekler tam sizin vücut yapınıza göredir. Uzun elbiselerde tercih edebilirsiniz fakat dikkat edin yerleri süpürecek kadar da uzun olmasın.

Uzun boylu fakat kilolu iseniz minik çiçek desenli model seçebilirsiniz. Uzun boylu olup aynı zamanda zayıfsanız iri desenli model seçebilirsiniz.

Vücut Tipine Göre Etek Modeli Seçimi

Armut vücut tipine sahip bayanlar için etek seçimi

Siyah, lacivert veya bordo gibi koyu renk etek tercih etmelisiniz. Evaze etekler vücut tipinize çok uygundur. Pileli etek modelleri basen bölgesini gizlemek için çok uygundur etek boyu ise dizin hemen üstünde olmalıdır.

Basenli vücut yapısına sahip kadınların dikkati basen bölgesine çekmeyecek etekler seçmesi gerekmektedir. Bunun içinse kısa, dar, yanları cepli veya düğmeli modelleri seçmemeliler.

Minyon yapılı bayanlar için etek seçimi

Minyon vücut yapısına sahipseniz diz üstünde biten mini etek giyebilirsiniz. Evaze etekler de bacak boyunuzun uzun görünmesini sağlar. Uzun ve maksi uzun etek kesinlikle giymemelisiniz bu model etekler sizi olduğunuzdan kısa gösterecektir.

Fazla uzun olmayan ve bedenine oturan etek modelleri minyon yapılı kadınların tercih etmesi gereken etek modelidir.

Elma vücut tipine sahip bayanlar için etek seçimi

İlgiyi kalça bölgesine çekmek istiyorsanız hemen diz üstünde biten modelleri seçmelisiniz. Evaze etekler vücudunuzun kum saati gibi görünmesini sağlar. Pileli, cepli, düşük belli modeller tercih etmemelisiniz. Şifon veya ipekli kumaşlardan yapılmış uçuş uçuş etekler sizin için çok uygundur.

İlginizi Çekebilir

Kapşonlu Bayan Mont Modelleri

Markalar kışlık ürünlerini piyasaya sürdüler; birbirinden güzel kazaklar, uzun veya kısa hırkalar, montlar, çizme ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir