Home / Güzellik / Vücut Yapısına Göre Kıyafet Seçimi

Vücut Yapısına Göre Kıyafet Seçimi

Bayanlar özellikle kış aylarında kilo alırlar. Kadınların bu kilolarını saklamak için bazı şeylere dikkat etmeleri gerekmektedir.

Vücut yapısına göre kıyafet seçerken nelere dikkat edilmeli?

Olduklarından daha kilolu görünmemek için büyük beden veya küçük beden kıyafet seçmemelidirler. Kendi beden ölçülerinden büyük beden kıyafet giyerlerse olduklarından daha kilolu görünebilirler. Kilolu bayanlar büyük desenli kıyafet seçmemeliler. Büyük desenli kıyafetler kişiyi olduğundan hantal göstermektedir.

Vücut Yapısına Göre Kıyafet Seçimi
Vücut Yapısına Göre Kıyafet Seçimi

Ayrıca çok kalın kumaşa sahip kıyafetler de kişiyi olduğundan kilolu göstereceği için özellikle vücut tipi ölçüleri yüksek bayanlar tercih etmemeliler. Tiril tiril ince kumaş kıyafetler kilolu bayanları daha ince göstereceği için bu tip kumaşı tercih etmeliler.

Göbekli bayanların kıyafet seçerken dikkat etmesi gerekenler

Göbek saklamanın bir yolu bulunmaktadır. En klasik yöntem olan toplayıcı ve vücut şekillendirici korsedir. Korse kullanımı alışkanlık haline getirilirse vücut belli bir süre sonra toparlanır ve incelir. Ayrıca göbek kısmını kapatmak için robalı bluz, elbiseler veya büzgülü bluzlar tercih edilmelidir.

Vücut Yapısına Göre Kıyafet Seçimi
Vücut Yapısına Göre Kıyafet Seçimi

Pantolon modelinde ise yüksek belli pantolon ya da etek seçilmelidir. Dikkati göbekten başka kısma çekmekte yapılması gereken bir diğer şeydir. Bunun için ise aksesuar ve renkler kullanılabilir.

Basenli bayanların dikkat etmesi gerekenler

Bol paça ya da hafif İspanyol paça pantolonlar kalçaların daha dar görünmesini sağladığı için tercih edilebilir. Evaze etekler geniş kalçaları saklamaktadır. Geniş kalçalı bayanların alt bölgelerde koyu renk kıyafet tercih etmesi gerekmektedir. Ayrıca topuklu ayakkabılar kalçanın dar görünmesine neden olmaktadır. Gözleri kalçadan başka kısımlara çekmek için ise değişik aksesuarlar tercih edilebilir. Çok göz alıcı bir kolye dikkati çekeceği için iyi bir tercih olur.

Vücut Yapısına Göre Kıyafet Seçimi
Vücut Yapısına Göre Kıyafet Seçimi

Kısa boylu bayanların yapması gerekenler

Kısa boylu bayanlar kemer takmamalılar ve kalça altında biten bluz giymemeliler. Bacakları güzelse kısa etek tercih edebilirler. Kısa etek boyu, kişinin boyunu daha uzun gösterir. Bluzlarda V yaka bluz tercih etmelidirler. Giyilen bluz, tünik ve ceketlerin boyunun uzun olmamasına dikkat edilmelidir. Topuklu ayakkabı tercih edilmelidir. Özellikle ince topuklu ayakkabılar bayanların daha güzel ve uzun görünmelerini sağlar.

Büyük göğüslü bayanların dikkat etmesi gerekenler

Büyük göğüslü bayanların öncelikle doğru sütyeni kullanması çok önemlidir. Büyük göğüslü bayanlar geniş askılı, yan destekli ve sırta binen ağırlığı hafifleten sütyenleri tercih etmeliler. Balenli sütyenler toplayıcı olduğundan dolayı tercih edilebilir. Büyük göğüslü bayanlar bluz tercih ederken ne çok dar ne de çok bol olan modelleri tercih etmeliler. Dikkati başka bölgeye çekecek şekilde aksesuar kullanabilirler. Küçük göğüslü bayanlar ise alttan destekli ve süngerli modelleri tercih etmeliler. Küçük göğüslü bayanlar doğru sütyen seçimi ile göğüslerini bir beden daha büyük gösterebilirler.

İlginizi Çekebilir

Saç Boyalarında Alerji Riski

Kadınlar kendilerini mutsuz hissettiklerinde ve hayatlarında değişiklik yapmak istediklerinde en çok saçlarında değişiklik yaparlar. Saçlarının …

Bir yorum

  1. her türlü mayo çeşitlerini bulabileceğiniz yeni bir site her türlü vücuda göre mayoları uygun fiyata bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir