Home / Sağlık / Yağsız Yoğurt Göbek Eritiyor

Yağsız Yoğurt Göbek Eritiyor

Yağsız Yoğurt Zayıflatıyor

Bu yazımızda göbek bölgesindeki yağlanmadan şikayetçi olan bayanları yakından ilgilendiren bir konuya dikkat çekeceğiz. Karın yağlarını eritmek kulağa imkansız gibi gelse de tamamen imkansız değil. Metabolizmayı hızlandıran ve diş eti iltihaplarını da önleyen yoğurt kilo vermemize de yardımcı oluyor. Oturduğunuz yerden göbeğinizi eritmek mümkün, hem de günde 3 bardak yağsız yoğurt yiyerek! Yağsız yoğurt, içindeki kalsiyumun zayıflatıcı etkisi sayesinde vücuttaki yağların %61′ ini, göbek bölgesindeki yağların ise %81′ ini eritmekte.

Yağlı sütlü gıdalar ‘doymuş yağ’ içerdiği için kalp damar sağlığımızı tehdit etmektedir. Oysa ki light ya da kaymaksız yoğurdu diyetinize ekleyerek kaslarınız erimeden bel çevrenizi inceltebilirsiniz. Kalsiyum ve protein ağırlıklı bir diyet ile vücuttaki yağların çözülmesi sağlanır ve yeni yağ birikmesi önlenir. Yağsız yoğurdun yanı sıra bol bol su içmek de yararlı olacaktır. Ayrıca fazla tuzlu ve yağlı besinlerden uzak durarak göbek bölgesindeki yağlardan kurtulabilirsiniz.

 

Unutmayın ki, hemen hemen her diyet programlarında söylendiği gibi ‘yediğinin yarısını ye, iki kat daha hareketli ol’ kuralı her zaman işe yarar. Sağlıklı ve kilosuz günler dileğimizle… bayan.info

İlginizi Çekebilir

Cilt Bakımı İçin Yapılması Gerekenler

Her kadın kendine özen göstermeli ve cilt bakımına önem vermelidir. Ev hanımları ev işinden, çalışan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir